Güler Yüzler Derneği

Gizlilik Sözleşmesi ve Gizlilik Politikası

GİZLİLİK SÖZLEŞMESİ VE GİZLİLİK POLİTİKAMIZ

S.S. Güler Yüzler Derneği (Bundan böyle “GYD” olarak anılacaktır.), www.guleryuzlerdernegi.org(Bundan böyle “İnternet Sitesi” olarak anılacaktır.) isimli internet sitesi üzerinden aydınlatma metinleri ile, araya 3. kişiler girmeden faaliyetlerinin yürütülmesini hedeflemektedir. Bu doğrultuda Güler Yüzler, İnternet Sitesi’nde üyeleri tarafından verilen bilgilerin nasıl kullanıldığı ve paylaşıldığının üyeleri için ne kadar önemli olduğunun sorumluluğu ve bilincinde olup, bilgilerin gizliliğini korumak amacıyla aşağıda belirtilen temel kuralları benimsemektedir.


Güler Yüzler, İnternet Sitesi’nde yürütülen faaliyeti gerçekleştirebilmek adına üyelerin bazı kişisel bilgilerini (ad, soyad, telefon numarası, e-posta adresi, adres vb.) talep etmektedir. 


Aksi belirtilmediği takdirde, mevcut gizlilik politikamız siz ve hesabınızla ilgili olarak kendi isteğiniz ile sisteme kaydettirdiğiniz bütün bilgiler için geçerlidir. Üyeler, İnternet Sitesi’nde bir Kullanıcı profili oluşturarak ve İnternet Sitesi’ne kendi kişisel bilgileri ile kayıt yaptırarak işbu gizlilik politikasını ve gizlilik sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. 


Üyeler tarafından İnternet Sitesi’nde Güler Yüzler ile paylaşılmış olan kişisel bilgiler sadece ilgili sosyal faaliyetinin yürütülmesi maksadıyla ilgili İhtiyaç Sahibi ya da Destekçi/Gönüllü ile paylaşılmaktadır. Bu bilgiler, genel kullanıma açık olmayan güvenli bir ortamda saklanmakta ve sadece Güler Yüzler bünyesinde kullanılmaktadır.


İnternet Sitesi, kullanıcılarının gizliliklerini korumakla yükümlüdür. İnternet Sitesi’ne girilen bilgilerin güvenliğinin sağlanabilmesi açısından Güler Yüzler sistem ve internet altyapısını en güvenilir seviyede tutarak gerekli önlemleri almıştır. Bu sorumluluk, internet ortamının gerektirdiği koşullar içerisinde sağlanan en üst düzey gizliliği içermekte olup, internet ortamında hiçbir zaman tam güvenliğin sağlanamadığı da bilinmesi gerekli hususlar içerisindedir. Güler Yüzler ve İnternet Sitesi kullanıcılarının gizlilik haklarına saygı duyar ve kullanıcının site vasıtasıyla sağladığı tüm bilgileri saklı tutar.Bununla birlikte Güler Yüzler ve dolayısıyla İnternet Sitesi üçüncü şahısların yasal ya da yasal olmayan davranışlarının herhangi bir kişi veya kuruma verebileceği hasarlardan sorumlu tutulamaz.


Güler Yüzler, söz konusu bilgileri üyelerin onayı yada aksi bir talimatı olmaksızın ya da yasal bir yükümlülük altında bulunmadığı sürece herhangi bir üçüncü şahıs, kurum ve kuruluş ile paylaşmayacaktır.


Güler Yüzler, bu bilgileri sadece gerekli yetkiler ve yasal düzenlemeler çerçevesinde açıklayabilecek olup, Güler Yüzler'ın tabi olduğu düzenleyici mevzuat, yetkili kurumlar ve/veya yasama, yürütme, yargı organ ve mercileri üye bilgilerinin açıklanmasını istediğinde, Güler Yüzler bu bilgileri yalnızca gerekli yetkiler çerçevesinde açıklayabilecektir. Yasal bir yükümlülük altında bulunulmadığı sürece bu bilgiler üçüncü şahıslarla kesinlikle paylaşılmayacak, faaliyet dışı hiçbir nedenle ticari vb. nitelikteki amaçla kullanılmayacak ve satılmayacaktır.


Güler Yüzler, idari ve operasyonel açıdan sürekli olarak gelişmekte; kurumsal yapısı çerçevesinde gerekli revizyonları süratle uygulamaya koymaktadır. Bu gelişmeler paralelinde, Gizlilik Sözleşmemiz ve Gizlilik Politikamız da revize edilmektedir. Gizlilik Sözleşmemiz ve Gizlilik Politikamız ile ilgili son değişiklikleri görmek için internet sitemizi sık sık ziyaret etmenizi öneririz.


İnternet Sitesi’nin içeriği Güler Yüzler tarafından hazırlanmaktadır.


Güler Yüzler, İnternet Sitesi’nin geliştirilmesi ve desteklenmesi maksadıyla destek hizmetler almak amacıyla farklı kuruluşlarla çalışılması durumunda, bu firmaların Güler Yüzler'ın gizlilik standartlarına ve şartlarına uymalarını sağlayacaktır. 


İnternet Sitesi, diğer internet sitelerine bağlantı vermektedir. Gizlilik Politikamız'da yer alan taahhütlerimiz sadece İnternet Sitesi içerisinde geçerlidir ve diğer internet sitelerini kapsamamaktadır. İnternet Sitesi’nden bağlantı ile gidilecek diğer internet sitelerindeki kullanım ile ilgili o sitelere ait gizlilik güvencesi ve kullanım şartları geçerlidir. İnternet Sitesi’nden reklam, banner, içerik maksatlı veya başka bir maksat ile geçilen diğer internet sitelerinin bilgi kullanımı, etik ilkeleri, gizlilik prensipleri, nitelik ve servis kalitesi ile bu sitelerde oluşabilecek herhangi bir maddi / manevi zarar ve kayıplardan Güler Yüzler sorumlu değildir. 


İnternet Sitesi’nde ve İnternet Sitesi’nde yer alan bilgi, materyal ve bunların düzenlenmesi konusundaki telif hakları, Güler Yüzler'e aittir. İnternet Sitesi’nin içerdiği üçüncü şahıslara ait materyaller dışında kalan diğer bilgi ve materyallere dair tüm telif hakları, tescilli marka, patent, entelektüel ve diğer mülkiyet hakları Güler Yüzler'de saklıdır.


Üyelerin Güler Yüzler ile paylaştığı bilgiler,sosyal yardımlaşma faaliyetinin yürütülmesinde ve İnternet Sitesi’nde yer alan uygulamaların yenilenmesi durumunda bilgilendirme yapmak amacıyla kullanılabilecektir.


Üyelerin kişisel bilgilerinin gizliliğini korumak amacıyla Güler Yüzler tarafından sistem ve internet altyapısı en güvenilir seviyede tutularak gerekli önlemler alınmıştır. Ek olarak bilgi alınmak istenen konularda İnternet Sitemiz’den bize ulaşabilirsiniz. 


Güler Yüzler'in gönderim listesinden çıkmak için İnternet Sitemiz’den bize ulaşabilir veya bilgilendirme maillerinin alt kısmında bulunan “Bilgilendirme e-postalarını almak istemiyorsanız lütfen tıklayınız” cümlesinin üzerine tıklayarak talebinizi sisteme otomatik kayıt ile iletebilirsiniz. 


Bize olan güveniniz için teşekkür ederiz. 

Saygılarımızla,
 

GÜLER YÜZLER DERNEĞİ BAŞKANLIĞI

Güler Yüzler, sürdürülebilir kalkınmaya artı değerler katan, projeler uygulayıp geliştiren, küresel hedefleri destekleyen kalkınma dostu bir sivil toplum kuruluşudur. 2015'den bu yana Türkiye'nin dört bir yanındaki onlarca gönüllüsü ile din, dil, ırk, cinsiyet, siyasi görüş ayrımı yapmaksızın toplumdaki tüm bireylere ve artı olarak dezavantajlı gruplara yönelik faaliyetler gerçekleştirir. 

  • Instagram GÜLER YÜZLER DERNEĞİ
  • Twitter GÜLER YÜZLER DERNEĞİ
  • LinkedIn - GÜLER YÜZLER DERNEĞİ
  • Facebook GÜLER YÜZLER DERNEĞİ
  • YouTube - Güler Yüzler Derneği
  • SoundCloud'a - Güler Yüzler Derneği