SİBER KULÜBÜ

Güler Yüzler;

     Siber Kulübü Projesi, ortaokul ve lise düzeyi bireylerin, sosyal medyanın zararlarından korunmaları ve kendilerine gelecek siber saldırılar karşısında önceden önlem almalarını ve farkındalıklarını amaçlanmaktadır.

     Çocuklar, dijital ortamda oynadıkları oyun ve sohbet siteleri üzerinden açık hedef durumunda kalmaktadırlar. Bu konuda başta anne babalar olmak üzere çocukların kontrolünün sağlanması önem arz etmektedir. Rehber öğretmenler ile birlikte öncelikli olarak çocuklara bilinçli-güvenli internet ve sosyal medya kullanımının öğretilmesi, kendilerine zarar verecek oyun ve diğer platformlardan kaçınmalarının nedenleri ele alınacaktır.

 

     Türkiye genelinde Ankara başta olmak üzere eğitimler verilmesi öncelikli hedefimizdir. Öğrencilere ve velilere bu konuda bilinçlendirme eğitimleri yapılması gerekmektedir.

Proje Genel Koordinatörü: Eren Arda GÜLER

SİBER

ZORBA

OLMA. İNTERNETİ

TADINDA KULLAN.

Güler Yüzler, sürdürülebilir kalkınmaya artı değerler katan, projeler uygulayıp geliştiren, küresel hedefleri destekleyen kalkınma dostu bir sivil toplum kuruluşudur. 2015'den bu yana Türkiye'nin dört bir yanındaki onlarca gönüllüsü ile din, dil, ırk, cinsiyet, siyasi görüş ayrımı yapmaksızın toplumdaki tüm bireylere ve artı olarak dezavantajlı gruplara yönelik faaliyetler gerçekleştirir. 

  • Instagram GÜLER YÜZLER DERNEĞİ
  • Twitter GÜLER YÜZLER DERNEĞİ
  • LinkedIn - GÜLER YÜZLER DERNEĞİ
  • Facebook GÜLER YÜZLER DERNEĞİ
  • YouTube - Güler Yüzler Derneği
  • SoundCloud'a - Güler Yüzler Derneği